Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / STRONA GŁÓWNA

STRONA GŁÓWNA

Artykuły

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

2018-06-22

Dnia 22.06.2018 roku odbyła się uroczysta akademia, która zakończyła rok szkolny 2017/2018. W wydarzeniu tym brali udział zaproszeni goście, dyrekcja, rodzice oraz uczniowie. Na początku głos zabrał dyrektor Marek Bergmann, a nad całością czuwała pani wicedyrektor Maria Kaczorowska, która zadbała o to, aby wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. Po raz ostatni gimnazjaliści klas III odśpiewali hymn szkoły i pieśni ułańskie. Również ostatni raz byli wszyscy razem, wśród swoich klas i z wychowawcami. Było bardzo uroczyście, podniośle i sentymentalnie. Niejedna łza potoczyła się po policzku...
W podsumowaniu międzyklasowym klas III SP najlepszą okazała się klasa III e z wychowawcą panią Elżbietą Karolską. Wśród klas gimnazjalnych najlepszą została klasa III b, której wychowawcą była pani Katarzyna Grzegorczyk.
Uczniowie odebrali świadectwa, srebrne tarcze ukończenia szkoły, nagrody książkowe oraz stypendia za najwyższe wyniki i konkursy przedmiotowe. Wybrano i nagrodzono również najlepszych sportowców.
Mowę pożegnalną w imieniu klas III wygłosili uczniowie klasy III b Oliwia Zaremba i Dawid Dombrowski. Dokonano również przekazania funkcji przewodniczącego SU oraz nowego pocztu sztandarowego.
Cóż, coś się kończy, by coś się rozpoczęło. Powodzenia w nowych szkołach dla absolwentów ale za nim to nastąpi wszystkim uczniom życzymy miłych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.Uśmiech

 

Czytaj więcej o: ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

BAL GIMNAZJALNY 2018

2018-06-21

Dnia 15.06.2018 odbył się Bal Gimnazjalny w Hotelu Marusza. Było naprawdę wspaniale. Dopisała pogoda, uczniowie wyglądali wręcz bajecznie i bajkowo. Śliczne sukienki, piękne fryzury, postawni panowie i świetna muzyka.Wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci.Dziękujemy za organizacje rodzicom.

Czytaj więcej o: BAL GIMNAZJALNY 2018

Wycieczka do Warszawy dla klasy 3 B i 3 C gimnazjum

2018-06-19

W dniach 06.06.2018-07.06.2018 odbyła się wycieczka do Warszawy dla klasy 3 bi 3c gimnazjum. Było świetnie i bardzo ciekawie. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, między innymi Sejm oraz Stadion Centralny. Mogliśmy wejść do Sejmu dzięki uprzejmości naszego grudziądzkiego posła, pana Tomasz Szymańskiego.
Pan poseł był naszym przewodnikiem, który wtajemniczył nas w arkana pracy w Sejmie.To było niezapomniane wydarzenie.
Dziękujemy opiekunom i kierownikowi wycieczki, pani Katarzynie Grzegorczyk za nawiązanie kontaktu z panem posłem Szymańskim, bo tylko dlatego mogliśmy wejść do Sejmu. Działo się. Nie było łatwo...

Czytaj więcej o: Wycieczka do Warszawy dla klasy 3 B i 3 C gimnazjum

Spotkanie Prezydenta z laureatami konkursów i ich opiekunami

2018-06-20

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski dziś, tj. 19 czerwca złożył gratulacje i wręczył nagrody laureatom i finalistom konkursów i olimpiad przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018.

W uroczystym spotkaniu w Urzędzie Miejskim udział wzięli także Poseł RP Tomasz Szymański, Przewodniczący Rady Miejskiej Arkadiusz Goszka, radni: Paweł Napolski i Jakub Kopkowski, Naczelnik Wydziału Edukacji Sławomira Gajewska oraz nauczyciele i oczywiście nagrodzeni uczniowie.

- Jestem pełen podziwu dla pasji z jaką zdobywacie wiedzę. Serdecznie gratuluję Wam osiągnięć i życzę nieustannej ciekawości do poznawania świata. Za kilka dni rozpoczniecie wakacje, więc przy tej okazji życzę odpoczynku, ale również mnóstwa doświadczeń, które być może pozwolą Wam wygrać w przyszłym roku kolejne olimpiady i konkursy. Z kolei nauczycielom dziękuję za to, że z tak ogromnym zaangażowaniem pracujecie z uczniami, kibicujecie im i wspieracie we wszystkich działaniach - mówił prezydent Robert Malinowski.

NASI LAUREACI I OPIEKUNOWIE:

- Aleksandra Górska - laureatka konkursu przedmiotowego z matematyki i laureatka konkursu przedmiotowego z fizyki - opiekunowie p. Krzysztof Grabowski i p. Michał Bruski

- Daria Lewandowska - laureatka konkursu przedmiotowego z języka rosyjskiego - opiekun p. Marlena Bendnarska  

- Dawid Kraiński - laureat konkursu przedmiotowego z informatyki - opiekun p. Iwona Poznańska

- Michał Piaskowski - laureat konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym - opiekun p. Władysław Wojtaszek

- Julia Gorczyca - laureatka konkursu przedmiotowego z języka polskiego - opiekun p. Katarzyna Grzegorczyk

GRATULUJEMY PO RAZ KOLEJNY Uśmiech

  

Czytaj więcej o: Spotkanie Prezydenta z laureatami konkursów i ich opiekunami

Integracja na sportowo

2018-06-19

Nie mogło Nas zabraknąć.

Uczniowie Naszej Szkoły w dniach 10-12.6.2018 brali udział w II Festiwalu Rowerowym dla dzieci i młodzieży, na malowniczym brzegu Wisły z panoramą grudziądzkich spichrzy, oraz w III rajdzie rowerowym z Polskim Olimpijczykiem z Seulu 1988, Barcelony 1992 Markiem Leśniewskim. Do pokonania była 35 km trasa wokół Grudziądza. Właśnie taką formę ruchu wybrali Nasi uczniowie, mogąc sprawdzić swoje umiejętności w sportowej rywalizacji integrującej uczniów grudziądzkich placówek połączona z Ideą Olimpijską.

Czytaj więcej o: Integracja na sportowo

Grand Prix MTB Grudziądz - „Dzień Dziecka”- 05.06.2018.

2018-06-18

Po raz XXXII na polanie przy ul. Łęgi na oś. Rządz odbyły się wyścigi rowerowe z Okazji Dnia Dziecka. Blisko 100 osób wzięło udział w tych zawodach.                          Inicjatorem była i jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Rządz – Mniszek, Dom Marzeń przy współpracy z UKS Tandem, SP 20 i UM w Grudziądzu.                                        Zawody odbyły się osobno dla dziewcząt i chłopców, od tych najmłodszych: poniżej 6 lat, aż powyżej 15 lat.                                                                                    Trasa prowadziła po polanie przy ulicy Łęgi, gdzie były zakręty i porywisty wiatr. 

Czytaj więcej o: Grand Prix MTB Grudziądz - „Dzień Dziecka”- 05.06.2018.

Zajęcia w Bibliotece Miejskiej

2018-06-19

W trakcie roku szkolnego 2017/2018 uczniowie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Panie z Biblioteki Miejskiej – Filii nr 8.  Podczas kilku spotkań, dzieci z młodszych i starszych klas szkoły podstawowej, mogły wykazać się zdolnościami plastycznymi i jednocześnie miło spędzić czas.

Zarówno dziewczynki jak i chłopcy, byli bardzo zaangażowani w wykonywaną pracę i wykazali się dużą kreatywnością. Każde spotkanie przebiegało w miłej atmosferze.

Serdecznie Paniom dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

Uczniowie klas 3e, 5 c i 5 d wraz z opiekunem p. A.Śmiger

Czytaj więcej o: Zajęcia w Bibliotece Miejskiej