Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

NAJLEPSZA GAZETKA WŚRÓD KLAS VII

2018-06-12

W I semestrze roku szkolnego 2017/2018 odbyły się zmagania siódmoklasistów na najlepszą gazetkę geograficzną. Z każdej klasy zgłaszało się kilkoro uczniów, którzy po kolei wybierali temat i z zebranych materiałów tworzyli gazetki. Ich prace można było podziwiać w sali 330. Po tygodniu od zaprezentowania pracy odbywało się głosowanie, w którym brali udział uczniowie pozostałych klas. Wszystkiemu dzielnie nadzorowała nauczycielka geografii pani Wioletta Niedzielska. W pierwszej odsłonie konkursu zwyciężyła klasa VIIc, którą reprezentowały Matylda Dichting, Martyna Wesołowska, Paulina Janikowska oraz Julia Marzec. Teraz odbywa się już druga edycja tych zmagań, w których swoje gazetki zaprezentowały już klasa VIIc i VIIb. Wszystkim klasom życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na werdykt.

Czytaj więcej o: NAJLEPSZA GAZETKA WŚRÓD KLAS VII

Konkurs geograficzny dla klas VII

2018-06-12

Niedawno w naszej szkole odbył się konkurs geograficzny dla klas VII, zorganizowany przez komisję składającą się z uczniów naszej szkoły, pod opieką p. Wioletty Niedzielskiej. Turniej składał się z części artystycznej i z quizu wiedzy geograficznej. Pierwsza część polegała na tym, że chętni uczniowie z każdej klasy mieli za zadanie przygotować gazetki na dowolny temat związany z geografiom, które potem były oceniane w skali 1 do 6. Część z wiedzy o geografii była podzielona na trzy etapy, z których każdy miał inny zakres merytoryczny. Tę część wygrała Karolina Schramm z klasy VII c. Gratulujemy:)

Czytaj więcej o: Konkurs geograficzny dla klas VII

Cykl spotkań w Muzeum

2018-06-12
Powiększ zdjęcie

Uczniowie z kl. IIIa i IIId wraz z opiekunami: p. E. Pakulską i p. G. Bukiert uczestniczyli w pięciu spotkaniach w Muzeum - "Grudziądz - moja mała Ojczyzna". Na zajęciach dzieci dowiedziały się o życiu ludzi w epoce kamienia, brązu i żelaza; gródku rycerskim w Plemiętach, a przede wszystkim jak powstał i wyglądał Grudziądz. Każde spotkanie kończyło się wykonaniem ilustracji do książki "Moja mała Ojczyzna".

Czytaj więcej o: Cykl spotkań w Muzeum

Dom Dziennego Pobytu

2018-06-12
Powiększ zdjęcie

 W dniu 8 czerwca uczennice z klasy IIIa  z p. Ewą Pakulską udały się do Domu Dziennego Pobytu przy parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbe na warsztaty terapii zajęciowej. Dziewczynki wystąpiły w roli instruktora quillingu. Podopieczni DDP wykonali kwiatowe elementy dekoracyjne, które będą zdobiły salę. Wspólnie spędzony czas upłynął w miłej atmosferze.

Czytaj więcej o: Dom Dziennego Pobytu

Konkursy plastyczne w bibliotece

2018-06-12
Powiększ zdjęcie

28 maja miało miejsce rozstrzygnięcie plastycznych konkursów bibliotecznych.

Jeden z nich przeznaczony dla klas pierwszych „Nasza biblioteka” organizowała p. Marzanna Kwiatkowska. Organizatorem kolejnego konkursu „Zaprojektuj własną okładkę” była p. Daria Bergmann. Przeznaczony dla dwóch grup wiekowych: klasy II – III i IV – V. Zwycięzcy konkursów otrzymali dyplomy, książki i  drobne upominki. A oto zwycięzcy.

konkurs „Nasza biblioteka”:

                              I miejsce   -  Weronika Talarek kl. I D

                              II miejsce   -  Liliana Gust          kl. I A

                              III miejsce  -  Nikola Deptuła     kl. I B

                            wyróżnienie  - Maja Herdzik        kl. I D

konkurs „Zaprojektuj własną okładkę”:

 klasy II - III

                             I miejsce   -  Zofia Ragus           kl. II A

                             II miejsce   -  Zuzanna Fojut      kl. II A

                             III miejsce  -  Pola Rejmus        kl. III F

                            wyróżnienie  - Adam Polus         kl. II A

klasy IV – V

                        I miejsce   -  Wiktoria Nieć      kl. V D

                        II miejsce   -  Zuzanna Hofmann   kl. IV A

                        III miejsce  -  Matylda Szewczak   kl. V D

Gratulujemy:)

Czytaj więcej o: Konkursy plastyczne w bibliotece