Laboratoria Przyszłości w lutym

Najkrótszy miesiąc w roku obfitował w naszej szkole w duże imprezy. Były to: „Olimpiada dla Przedszkolaków” oraz Poznańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Warcabach Klasycznych i Poznańskie Igrzyska Dzieci w Warcabach Klasycznych. W naszych progach gościliśmy ponad 200 przedszkolaków podczas zmagań olimpijskich oraz 37 zawodników, reprezentantów 6 szkół w czasie rozgrywek w warcabach. Podczas tych imprez został wykorzystany sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości.
Uczniowie biorący udział w zajęciach koła „To nie magia, zbuduj to sam” w części fizycznej budowali modele śmigłowca  wykorzystując zestawy Lego Bricq Motion oraz zgłębiali prawa fizyki pracując z zestawami „Mechanika”. Podczas spotkań w/w koła w części informatycznej, uczniowie uczyli się podstaw modelowania 3D w programie Tinkercad, projektowali proste modele, które były drukowane na drukarce Zortrax m200 plus.
Na lekcjach informatyki uczniowie klas 5 budowali i programowali z klocków Lego Spike Prime m.in. roboty przypominające owady oraz chwytaki.