Święto Szkoły

Jak co roku, 29 maja, nasza wspaniała szkoła obchodziła swoje święto. Gorącą atmosferę podgrzewało jeszcze piękne słońce, które  swym ciekawym oczkiem podglądało nas przez okno sali gimnastycznej. A było  na co popatrzeć!

O godzinie 1100 sala wypełniła się rozemocjonowanymi uczniami wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum.O tej samej porze  przybył również P. Dyrektor Marek Bergmann oraz P. Dyrektor Danuta Hulewicz oraz P. Dyrektor Maria Kaczorowska, która jednocześnie sprawowała pieczę nad stroną artystyczną i organizacyjną. Nasza Dyrekcja weszła do sali w towarzystwie znakomitych gości.  Swoją obecnością zaszczycił nas Prezydent Grudziądza Pan Robert Malinowski, obok zasiadła Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Sławomira Gajewska, Ksiądz Proboszcz parafii Rządz Waldemar Deuter, Stanisław Werenczuk – syn kapitana -rotmistrza Wacława Werenczuka oraz Dyrektor IV LO Pani Beata Sikorska.  Goście zostali przywitani gorącymi oklaskami. Wśród  zaproszonych zabrakło niestety Pani Karoli Skowrońskiej, ale liczyliśmy, iż była z nami myślami. Po części oficjalnej, w skład  której wchodziły także krótkie przemowy Dyrektora SP 20, Pana Prezydenta, Pani Naczelnik oraz Pani Dyrektor IV LO nadszedł czas na występy artystyczne.

Następnie zebrani obejrzeli przedstawienie "Szkoła nie z tej planety". Widzowie, prowadzeni przez zielonych gości z planety SQL 1, dotarli do SP 20 i dzięki tej wizycie dowiedzieli się, dlaczego właśnie nasza szkoła zasługuje na miano zawarte w  ww. tytule. Aktorzy wspomnieli o ułańskich tradycjach,  doskonałym poziomie szkoły, wspaniałych ludziach, którzy nią kierują, a także uczą  w niej, o rodzicach i uczniach oraz o wszelkich aspektach które pozwalają uznać SP 20 za wyjątkową szkołę. Wszyscy doskonale się bawili. Występ wzbogacony został o pięknie wykonany walc oraz wspólne śpiewanie w trakcie przedstawienia, ale zakończyło ono również naszą uroczystość. Nasza młodzież przepięknie i w ułańskim stylu wykonała kilka pieśni, a zaproszeni goście i inni obserwatorzy nie mogli wyjść z podziwu, że potrafimy tak pięknie zjednoczyć się w śpiewie. Oczywiście dołączyli do naszego kilkusetosobowego chóru, stając się na chwilę członkami naszej społeczności. To był wspaniały dzień, o którym długo nie zapomnimy.