Potyczki ortograficzne 2018

„Rz” czy „ż”, „ó” czy „u”, razem czy osobno i tak dalej i tym podobne … mają dylematy wszyscy. No może poza tymi, którzy nie boją się ortografii i stanęli z nią w szranki. A mieli taką możliwość podczas 25. międzyszkolnego konkursu „Potyczki Ortograficzne”, który odbył się w naszej szkole 26 kwietnia. Do ortograficznego pojedynku stanęli uczniowie drugiego etapu szkoły podstawowej, czyli uczniowie klas IV – VII. Po napisaniu dyktanda czas na oczekiwanie wyników umilił występ grupy uczniów gimnazjum uczestniczących w zajęciach teatralnych. W tym czasie komisja, w której skład weszli nauczyciele języka polskiego,  dokładnie sprawdziła wszystkie prace. Wyniki ogłosił i nagrody wręczył dyrektor szkoły, pan Marek Bergmann oraz pomysłodawczyni i organizatorka konkursu, v-ce dyrektor, pani Maria Kaczorowska.  Kto zwyciężył? Oczywiście najlepsi. I tak:

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii uzyskał Piotr Wolentarski – uczeń klasy VII SP 11,

II miejsce otrzymała Zofia Konic – uczennica klasy VII SP 15,

III miejsce zdobyła Anna Paluszkiewicz – uczennica klasy VI SP 16.

Wyróżniony został Bartosz Jagła – uczerń klasy VI SP 12.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy