Laboratoria Przyszłości

W miesiącu październiku uczniowie zajęć koła STEAM „To nie magia, zbuduj to sam” robili wiele ciekawych rzeczy. Zgłębiali tajemnice starożytnego Egiptu podejmując próbę zaprojektowania w programie Tinkercad kartuszy, na których pod postacią hieroglifów umieścili swoje imiona.

Zostały one następnie wydrukowane na drukarce Skriware Zortrax zakupionej w ramach programu #laboratoriaprzyszłości. Uczestnicy zajęć podjęli również próbę stworzenia prostej maszyny Goldberga, czyli mechanizmu działającego na zasadzie efektu domina z wykorzystaniem klocków Lego. Podczas zajęć fizycznych młodzież klas 7 i 8 wyjaśniała siły działające na akrobatę zawieszonego na drążku, który został skonstruowany z klocków Lego BricQ. Uczniowie testowali też pojazd odrzutowy oraz badali model wahadła matematycznego. Na spotkaniach koła Modelowania 3D uczestnicy za pomocą długopisów 3D i filamentów tworzyli modele związane z jesienią oraz breloczki. Od początku roku w szkolnej pracowni plastyczno-techniczno-fizycznej nasi uczniowie cieszą się nowymi ławkami i obrotowymi taboretami.