Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Mistrzostwa Grudziądza w piłce nożnej dziewcząt.

W trakcie ostatnich dni na terenie naszego miasta odbyły się rozgrywki o mistrzostwo Grudziądza w piłce nożnej dziewcząt na poziomie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta ze szkół podstawowych, które rywalizowały na obiekcie Szkoły Podstawowej nr 7. Nasze reprezentantki spisały się znakomicie zajmując w zawodach drugie miejsce. W trakcie eliminacji pokonały w takim stosunku 1:0 rywalki z SP 15 oraz SP 5 i awansowały do fazy finałowej w której po ambitnej walce przegrały z zespołem SP 7 a w bezpośrednim pojedynku o drugie miejsce pokonały drużynę SP 18 4:1. Oprócz całego zespołu na szczególną uwagę zasługuje wyczyn Natalii Marszałkiewicz, która zdobył cztery bramki oraz Julii Krause, która skutecznie wyłączyła z gry najlepszą zawodniczkę  drużyny przeciwnej. Należy dodać, że obie wymienione dziewczęta przez kilka ostatnich lat aktywnie brały udział w treningach UKS NIKE funkcjonującego w naszej szkole.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Aleksandra Piskorska, Marta Kołodziejczyk, Patrycja Anuszewska, Alicja Zarańska, Oliwia Dudzińska, Lena Jankowska, Maja Kawałkowska, Julia Gwiazdowska, Aleksandra Filipek, Julia Krause, Natalia Marszałkiewicz, Patrycja Szudzińska.

Opiekunem drużyny był Sylwester Szałkowski.

Następnie do walki przystąpiły gimnazjalistki, które grały na obiekcie naszej szkoły. W eliminacjach na przeszkodzie naszym zawodniczkom stanęła drużyna Gimnazjum nr 6 gdzie po bezbramkowym remisie i serii rzutów karnych zwycięsko z tej rywalizacji wyszły nasze reprezentantki.

W fazie finałowej nasz zespół musiał uznać wyższość  rywalek z Gimnazjum nr 7 w szeregach której aż roiło się od przedstawicielek grudziądzkich klubów sportowych. Jednak w bezpośrednim pojedynku o drugie miejsce, mimo że  przegrywaliśmy 0:1 to dzięki niesamowitej aktywności i zaangażowaniu naszej ławki trenerskiej, która gromkimi okrzykami zachęciła dziewczęta do walki udało się doprowadzić  do remisu a następnie zdobyć decydującą o zwycięstwie bramkę! Brawo!!!

Skład drużyny:  Blaszkiewicz Julia, Błaszak Wiktoria, Drewczyńska Emilia, Górska Aleksandra, Grochocka Oliwia, Knopik Anita, Kocieniewska Julia, Kołodziejczyk Julia, Stanisławska Aleksandra, Waleryn Natalia.

Opiekunami byli Marzena Krzewińska i Patryk Łęgowski.

Kierownikiem i  sędzią głównym zawodów gimnazjalnych był  Sylwester Szałkowski.

Galeria