Tydzień Papieski

W związku ze szkolnym projektem “Tydzień Papieski” na lekcjach religii aż wrzało od ciekawych pomysłów proponowanych przez nauczycieli przedmiotu. W tym roku klasy 1-8 zmierzyły się z tematem: Maksymilian Maria Kolbe - święty Jana Pawła II. Uczniowie zapoznali się z historią św. Maksymiliana m.in. na podstawie fragmentów wyświetlanych filmów. Natomiast klasy 1-5 zachęcane były do pogłębienia tematu poprzez wzięcie udziału w Ogólnopolskim Franciszkańskim Konkursie Plastycznym o św. Maksymilianie. Kiedy najmłodsi reprezentanci naszej szkoły (klasy 1-2) zmierzyli się z wykonaniem własnej flagi papieskiej lub maryjnej, to w tym samym czasie starsze klasy też nie próżnowały. Każdy uczeń klasy 4-8 napisał własną modlitwę prośby do Matki Bożej. Napisane prośby znalazły się w kościele w koszyku próśb, aby cała szkoła modliła się wraz z Maryją o ich wypełnienie. Ale to jeszcze nie wszystko!  Wisienką na torcie tegorocznego Tygodnia Papieskiego był Dzień Skupienia 13 października czyli taka forma rekolekcji odbywających się w kościele. Tam, podczas nabożeństwa fatimskiego, nasi dzielni Dwudziestkowicze nieśli wokół kościoła figurę Matki Bożej fatimskiej, dużej wielkości różaniec oraz koszyk z intencjami. Każdy uczeń trzymając w ręku flagę papieską z modlitwą na ustach dawał świadectwo swojej wiary. W kościele specjalnie na nasze rekolekcje został sprowadzony relikwiarz z relikwiami Jana Pawła II, aby i on wstawiał się w naszych sprawach. Owocem przebytych rekolekcji było nabranie sił duchowych, odzyskanie równowagi wewnętrznej oraz zdobycie przez każdego uczestnika flagi watykańskiej i tzw. Sprawności Pielgrzyma, którą na pamiątkę dla potomnych wkleiliśmy do zeszytu.

Cóż to była za przygoda! Zobaczcie sami!