V Międzyszkolny Turniej Bowlingowy

W dniu 31.01.2018 roku w kręgielni RAD Bowling odbył się V Międzyszkolny Turniej Bowlingowy. W związku z jubileuszem organizatorzy rozszerzyli formułę dotychczasowych rozgrywek. Do rywalizacji wraz z drużynami młodzieżowymi przystąpili ich opiekunowie. Dla wszystkich uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody, więc było o co walczyć. Nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny był Puchar ufundowany przez Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grudziądzu. Przyznano również nagrody indywidualne dla najlepiej punktującego zawodnika w kategorii dziewcząt i chłopców oraz dla najlepiej punktujących
nauczycieli. Podczas rywalizacji dało się zauważyć ogromne zaangażowanie wszystkich zawodników, zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Świadczy to o tym, że nowa formuła zawodów przyjęta została z dużą aprobatą.

Podczas rozgrywek panowała wspaniała atmosfera. Ogromne emocje panowały podczas całej rywalizacji nie tylko wśród uczniów, ale również wśród nauczycieli, którzy swoimi wynikami i punktacją chcieli dorównać swoim podopiecznym.

Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

I miejsce – SP 20 (1001 pkt)

II miejsce – SP 7 (768 pkt)

III miejsce – SP 2 (767 pkt)

IV miejsce – SP 8 (754 pkt)

V miejsce – SP 13 (692 pkt)

VI miejsce – Gim 9 (638 pkt)

VII miejsce – SP 1 (583 pkt)

VIII miejsce – Zespół Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych (534 pkt)

W klasyfikacji indywidualnej:

wśród dziewcząt : Mistrzem została :
Aleksandra Stanisławska - SP 20 zdobywając 502 punkty,

wśród chłopców : Mistrzem został :

Mateusz Gutkowski - SP 20 z wynikiem 499 punktów.

Klasyfikacja indywidualna nauczycieli:

I miejsce – p. Daniel Lipowski

II miejsce – p. Zenon Urlicki

III miejsce – p. Zbigniew Szymczyk

IV miejsce – p. Michał Marciniak

V miejsce – p. Alina Grzywnowicz

VI miejsce – p. Jolanta Hapke

VII miejsce – p. Wioleta Bramborska

VIII miejsce – p. Aleksandra Zapolska

Kończąc zmagania sportowe wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia, aby móc wracać wspomnieniami do takich wydarzeń sportowych. Po zawziętej walce w duchu fair play wszyscy zawodnicy, opiekunowie oraz zaproszeni goście uczestniczyli w bankiecie, który przygotował główny sponsor - Hotel Rad.

Młodzież uczestnicząca w tych zawodach była zafascynowana zorganizowanym turniejem, który dał im możliwość poznania i doskonalenia zasad gry, skorzystania z takiej formy aktywności fizycznej, integrowania się z koleżankami i kolegami z innych szkół.

Opiekun: Wioleta Bramborska