Pogrzeb Pułkownika Zbigniewa Makowskiego

Dnia 27.11.2017r. odbyły się uroczystości pogrzebowe związane z pochowaniem prochów Pułkownika Zbigniewa Makowskiego. Ponadstuletni ułan zmarł w 24 października 2017r w Londynie.
Dnia 03.11. prochy zostały złożone  na cmentarzu w stolicy Wielkiej Brytanii, 25.11. na warszawskich Powązkach, a ostatni pochówek odbył się w Grudziądzu.
W ostatniej drodze w Warszawie towarzyszyła Panu Pułkownikowi  dyrektor SP 20, Pani Maria Kaczorowska. W naszym mieście uroczystości żałobne odbyły się w bazylice, a urna z prochami spoczęła na cmentarzu farnym. W ostatnim pożegnaniu absolwenta grudziądzkiej Szkoły Podchorążych Rezerwy Kawalerii 1935-1936 i ostatniego oficera kawalerii, który konno wałczył podczas całej kampanii wrześniowej nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły - Pani Dyrektor Marii  Kaczorowskiej, uczniów wchodzących w skład dwu pocztów sztandarowych i opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Chylimy czoło przed dokonaniami Pana Pułkownika i będziemy pamiętać o prezentowanych przez Niego postawach.