XXX konkurs recytatorski w Radzyniu Chełmińskim

Dnia 1.12.17 uczniowie naszej szkoły: Klaudia Królikowska, Amelia Wilmańska i Marcel Czubaszek z klasy VII b wzięli udział w XXX konkursie recytatorskim w Radzyniu Chełmińskim. W tym roku organizatorzy ogłosili konkurs pod hasłem "Wszystko jest poezją". Uczniowie mogli dokonać samodzielnego wyboru dwóch wierszy polskich poetów. Wśród zaprezentowanych utworów pojawiły się wiersze, np. Miłosza, Szymborskiej, Tuwima, Jana Pawła II. Tematyka wierszy była różnorodna. Uczniowie recytowali poezję miłosną, religijną, żartobliwą, a nawet patriotyczną. W konkursie wzięło udział 15 uczestników. Reprezentant naszej szkoły Marcel Czubaszek uzyskał wyróżnienie. Organizatorzy konkursu zaprosili wszystkich zgromadzonych na kolejny konkurs, który odbędzie się w kwietniu przyszłego roku. Już dziś wiemy, że nas tam nie zbraknie!!! Uczniów przygotowała do konkursu p. A. Nowak.