Uczestnicy „Drużyny Energii” wybrani! Wśród nich jest Szkoła Podstawowa nr 20!

DRUŻYNA ENERGII to sportowo-edukacyjny ogólnopolski turniej skierowany do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych. Główny cel to zachęcenie młodych ludzi do aktywności fizycznej. Pomóc w tym mają ambasadorzy – Krzysztof Golonka, Bartosz Ignacik, Marek Citko oraz Krzysztof Ignaczak.

W ramach zmagań o tytuł Drużyny Energii uczniowie zakwalifikowanych szkół powtarzać będą ćwiczenia zaproponowane przez ambasadorów. Do najbardziej aktywnych w kolejnych miesiącach przyjadą ambasadorzy, którzy przeprowadzą wyjątkowy konkurs - punktowana będzie precyzja, powtarzalność i technika wykonywanych ćwiczeń.
Trzy placówki, które będą mogły pochwalić się największą liczbą punktów, zostaną finalistami projektu. W bezpośredniej rywalizacji będą walczyć o miano najlepszej Drużyny Energii. Na wszystkich uczestników finału czekają nagrody – wyposażenie sali gimnastycznej. Najlepsi zawodnicy otrzymają z kolei indywidualne wyróżnienia.

Inicjatorami przedsięwzięcia w Naszej Szkole są nauczyciele wychowania fizycznego Michał Niewiadomski i Patryk Łęgowski. Podczas tworzenia filmu aktywny udział brali również Dorota Balcerzak, Wioleta Bramborska, Waldemar Chyliński, Damian Goetz i Mateusz Orłowski, oraz, w roli głównej, uczniowie Naszej Szkoły. Montaż filmu oraz ujęcia z drona, to z kolei wkład ucznia klasy IID Piotra Jurczyka.

Poniżej link do filmu, ukazujący sportowy charakter Szkoły Podstawowej nr 20

(Kanał Piotra Jurczyka, źródło youtube.pl)

W STREFIE VIDEO na szkolnej stronie (poniżej menu) mamy również ten film